Estetická podlaha z OSB desek

Přikláníte-li se spíše k přírodním materiálům a okouzluje vás originální dekor OSB desek, neváhejte je aplikovat do své domácnosti či kamkoliv jinam. Trendem současné doby se totiž staly podlahy z OSB desek, které přináší řadu pozitiv a v mnohých případech předčí i klasické laminátové podlahy.

Ač je OSB deska zhotovena z různě poskládaných hoblin, jež jsou aplikovány v několika vrstvách a následně slepeny, zachovává si tento materiál stále vlastnosti přírodního dřeva. Podívejte se na předpoklady, které lze využít v rámci podlahy z OSB desek.

Video podlaha z OSB desky:

Základem je kvalitní podklad

Aby OSB deska na podlaze přinášela tížený výsledek a požadované vlastnosti, je nutné nepodceňovat samotný podklad. Pokud to bude jakýkoliv rošt, vždy dbejte na maximální vzdálenosti mezi jednotlivými částmi roštu, které by neměly přesahovat vzdálenost 40 cm. Pakliže k tomu dojde, hrozí nepříjemné prohýbání OSB desek, i když se provede jejich vrstvení.

Opakem toho je optimální vrstva kročejové izolace. Větší množství zapříčiňuje pružení, které se může projevit až při pokládce dalších materiálů na OSB desky, jako je dlažba apod.

Přednosti OSB podlahy

Vzhledem k tomu, z jakého materiálu jsou OSB desky utvořeny, máte záruku vysoké pružnosti a pevnosti. Tyto odolné desky se vyznačují svou stálostí a stabilitou. Nemusíte se tak obávat jakékoliv deformace.

Pozitiva lze očekávat i z hlediska bezpečnosti, pokud jde o hořlavost materiálu. OSB desky působí na omak velice teple a kladných výsledků docílíte v i případě tepelného odporu.

Mezi největší přednosti však patří originální a výjimečný vzhled. Praktická stránka OSB podlahy se projevuje v minimální viditelnosti jakékoliv špíny nebo poškození.

Finální úprava OSB desky

Počítat musíte s řádným broušením povrchu desky, nebo si rovnou zakupte OSB desky broušené, jež jsou úsporou drahocenného času.

Nejčastěji se OSB podlaha impregnuje přírodním olejem, který dokonale zvýrazní barvy materiálu a desky působí na pohled i na ohmat velice teple, útulně a příjemně. Opakem toho může být klasický polyuretanový lak, který je možná praktičtější z hlediska vyššího zatížení, jeho podoba je však mnohem chladnější a nevýrazná.

OSB desky mohou být dokonalým materiálem, jež vám přinese cenově dostupnou a osobitou podlahu v jakémkoliv interiéru.