Dřevěné brikety v akci na prodej u Prahy

Topíte, nebo se chystáte topit dřevěnými briketami a hledáte nejvýhodnější možnosti nákupu či různé akce? Kde seženete nejlevnější dřevěné brikety? Přinášíme vám informace o tomto moderním a univerzálním palivu, stejně jako o akčních nabídkách pro Prahu a okolí.

Dřevěné brikety se skvělým poměrem výkon/cena

Stále více domácností začíná k vytápění používat dřevěné brikety. A aby ne – toto ekologické palivo totiž můžeme používat prakticky ve všech druzích topidel. Skvěle se uplatní ve všech typech kamen, krbových kamen, kachlových kamen, otevřených krbů, kotlů na tuhá paliva, dokonce i grilech. Jedná se o slisované dřevní piliny, hobliny či štěpku, které mají vysokou výhřevnost a dlouho hoří. Nejprve hoří jako dřevo, následně několik hodin žhnou jako uhelné brikety.

Náš tip: Podívejte se, jak se vyrábějí dřevěné brikety!

Při topení se s dřevěnými briketami velice snadno manipuluje a nezanechávají za sebou téměř žádný odpad – kouř z briket nezanáší komín a absolutně ekologický popel nepřeplňuje popelnici, protože se dá výborně využít na zahrádce jako přírodní hnojivo. Jde o opravdu čistý způsob vytápění, vzhledem ke svým přijatelným cenám poskytují dřevěné brikety navíc také výborný poměr výkon/cena a přinášejí nemalé úspory nákladů na topení.

Nejlevnější dřevěné brikety v akci pro Prahu a okolí

Akce na dřevěné brikety bývají zpravidla mimo topnou sezónu, tedy na jaře a v létě. Těsně před a v průběhu topné sezóny (podzimní a zimní měsíce) jsou pak samozřejmě dražší, neboť je po nich zvýšená poptávka. Často se proto vyplatí je nakoupit v dostatečném množství v předstihu.

U nás však najdete vždy ty nejvýhodnější nabídky – k dispozici máme dřevěné brikety  pro Prahu a okolí. Ani v době zvýšené poptávky tak není jejich cena nijak radikálně vysoká. Například balení smrkových briket v množství nad 1 tunu u nás vyjde na cca 10,50 Kč/kg včetně 15% DPH.

Proč dřevěné brikety v akci od nás?

  • nejlepší cena, která však není na úkor kvality,
  • vysoce kvalitní palivo s možností dlouhodobého skladování,
  • skladovat je můžete oproti dřevu na mnohem menší ploše,
  • mají praktické balení zaručující čistý a estetický provoz při vytápění,
  • v akci u nás nakoupíte nejlevnější dřevěné brikety a bez problémů je uskladníte třeba i na příští topnou sezónu.

Akce na dřevěné brikety = ještě vyšší úspory na vytápění

Na kompletní vytápění po celou topnou sezónu pak rodinný dům průměrně spotřebuje 4–6 tun kvalitních dřevěných briket. Ty se svou výhřevností 18–20 MJ/kg blíží spodní hranici výhřevnosti černého uhlí, 1 tuna takových briket nahradí 4–5 m3 PRM jakostního sušeného dřeva.

Dřevěné brikety však lze také používat pouze na přitápění v kombinaci s jiným druhem paliva (např. s kusovým dřevem v kotli nebo kamnech, či při centrálním vytápění plynem či elektřinou) – v takovém případě postačí 1–2 tuny na sezónu.

Můžete si tak snadno spočítat, o kolik se vám nákup dřevěných briket v akci vyplatí a jak se pomocí nejlevnějších briket dají ušetřit náklady na vytápění v Praze a okolí. Najdete nás v Ondřejově, v okrese Praha-východ, jen 25 minut autem od Prahy.